Pusty pęcherzyk ciążowy w 7 tygodniu ciąży

Witam!!! Wczoraj wróciłam z USG, podczas którego lekarz stwierdził pęcherzyk ciążowy o średnicy 1,2 cm i powiedział, że nie widzi zarodka, dosłownie ujął to słowami: "są jakieś szmery, ale pęcherzyk jest pusty". Stwierdził też, że może to być 7 tc, więc już coś powinno być widać. Nie miałam wcześniej robionych badań krwi, przy okazji tej wizyty też ich nie zlecono. Lekarz wypisał skierowanie do szpitala na łyżeczkowanie. Mam w związku z tym pytanie: czy wielkość zarodka odpowiada podanemu tygodniowi ciąży? Czy odczekać jeszcze kilka dni i powtórzyć USG, czy od razu zgłosić się do szpitala na zabieg? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

To, który to już tydzień ciąży, zależy od terminu ostatniej miesiączki - od tego momentu liczymy czas trwania ciąży. Wielkość pęcherzyka odpowiada raczej wcześniejszemu tygodniowi (5/6). Zanim pójdzie Pani na zabieg, dobrze by było ponowić badanie USG po jednym lub dwóch tygodniach, aby upewnić się, co do rozpoznania pustego pęcherzyka ciążowego.

Pozdrawiam serdecznie!