Pylica a nadmierna potliwość, bezdech nocny, zawroty głowy, senność, kaszel rano i w nocy

Witam,w gornictwie mam 26 lat,zwolniony na pylice(nie mam renty).Zrobiono mi tomografie pluc, EKG i USG serca.Siedze w domu i uswiadamiam sobie ze mam inne objawy ktore lekcewazylem. Np.cisnienie ok120/80, puls od 95 do 110,poce sie ,cieplo mi ,bezdech nocny, przy wysilku naciagania na wymioty i zawroty,kaszel rano i w nocy,sennosc w ciagu dnia(w nocy spie.dobrze),opuchniete konczyny dolne,drzenie dloni,czeste bole glowy.U lekarza uslyszalem ze to z pylicy.Czy to prawda? Dziekuje za odpowiedz.

Mało prawdopodobne. Jedynie wzmożona potliwość i duszność wysiłkowa oraz kaszel. Pozostałe objawy nie są patognomiczne dla pylicy płuc