Pytania o przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam ! mam pytanie dotyczace tabletek anty . Koncze juz 4 opakowanie lecz chcialabym aby bylo to moje ostatnie , bynajmniej na najblizszy moment.Moje pierwsze pytanie, czy gdybym chciala zaczac od nowa je brac ile czasu musialabym odczekac ?2.Ostatniego czasu mialam lekkie problemy z idealna godzina brania tabletek i opoznialo sie to(3 razy)o 1h max 2.W pt mam ostatnia tabletke a dzis ukazal sie " poczatek" okresu.Powinnam juz od teraz przestac brac tabletki czy skonczyc normalnie opakowanie ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli chce Pani zakończyć stosowanie tabletek na ten moment, nie ma przeciwwskazań do tego. Warto pamiętać iż nie będzie Pani już chroniona przed ciążą. Kolejne opakowanie w przyszłości można zacząć bez względu na przerwę od zakończenia ostatniej terapii pod warunkiem, że pierwsza tabletka pokryje się z pierwszym dniem okresu.