Pytania o zabieg usunięcia pieprzyka z boku palca u stopy

Niedługo mam mieć usunięty pieprzyk z boku palca u stopy. Pieprzyk ma ok. 4-5mm średnicy, konieczne będzie szycie. Moje pierwsze pytanie jak wygląda szycie w takim miejscu? Przecież tam nie ma nadmiaru skóry, którą można ze sobą połączyć szwami? Jak wyglądają pierwsze dni po tego typu zabiegu? Czy powinnam sprawić sobie jakąś ochronę na stopę? A może kule?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Spokojnie. skóry jest wystarczająco aby zeszyć miejsce po wycięciu. Bezpośrednio po operacji konieczne będzie oszczędzanie miejsca wycięcia ale jest konieczne unieruchamianie całej stopy i chodzenie o kulach. Pozdrawiam.