Pytania zadawane podczas kwalifikacji do oddawania krwi

Jakie najczęściej pytania zadaje lekarz podczas oddawania krwi ?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Rozumiem, że chodzi o krwiodawstwo. Podczas kwalifikacji lekarz oceni, czy choruje Pani na choroby przewlekłe, czy zażywa Pani jakieś leki, czy miała Pani wykonywane ostatnio jakieś zabiegi chirurgiczne, czy była kiedykolwiek przetaczana u Pani krew, oceni ryzyko chorób wirusowych, bakteryjnych i pasożytniczych oraz zada wiele innych pytań.