Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pytanie o kolor włosów kolejnego dziecka

Witam! Mam pytanie odnośnie koloru włosów dziecka. Ja jestem blondynką, maz brunetem i urodził nam się rudy syn, czy kolejne dziecko też będzie miało rude włoski? Moi rodzice i brat są blondynami. Tesciowa ma rude włosy, tesciu jest brunetem. Siostra męża rowniez jest brunetką.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czy badania prenatalne są bezpieczne?

Niektóre kobiety boją się badań prenatalnych, uważając je za niebezpieczne. Rozwój medycyny i obecna wiedza na temat ciąży powodują spadek ilości powikłań. Badania prenatalne powinna wykonać każda kobieta, która jest w ciąży, szczególnie te, które są po 35 roku życia. O bezpieczeństwie, o tym kto powinien zrobić te badania oraz co można zdiagnozować dzięki nim opowiada dr Katarzyna Pietuch.

Małgorzata Panek
69 poziom zaufania

Nie można przewidzieć jaki kolor włosów będzie miało kolejne dziecko. Każdy ma unikalny zestaw genów po obojgu z rodziców, także istnieje wiele możliwości.
Pozdrawiam

0

Nie sposób powiedzieć. Największe szanse ma na rude włosy ale może być też każdy inny kolor.

Specjalista w dziedzinie genetyki klinicznej. Odbył staż dyplomowy na Uniwersytecie w Cincinnati w USA. Laureat Nagrody Dyrektora Instytutu Matki i Dziecka za najlepszą publikację oraz Nagrody Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka i Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy