Pytanie o nasienie męskie i masturbację z wytryskiem

Mam parę pytań :) 1. Jakie nasienie męskie jest najlepsze do zapłodnienia tzn nie chodzi mi o jedzenie czy palenie i picie alkoholu bo wiadomo że trzeba zdrowo się odżywiać i nie pic i nie palić, chodzi mi tylko ile jądra musza produkować spermę aby była ona najlepsza do zapłodnienia 2. i czy masturbacja z wytryskiem szkodzi bo masturbowałem się ale już ograniczam i nie wiem czy zrobiłem źle że się masturbowałem czy raczej nie :) Dziękuje za odpowiedź :)

Wiesław Mahaczek Urologia

witaj
minimum 2ml, ale nie chodzi o ilość ale o jakość, pt.2 z umiarem nie szkodzi
pozdrawiam