Pytanie odnośnie długo nieleczonej depresji

witam. mam pytanie odnośnie depresji. czy długo nieleczona albo stopniowo rozwijana może być ciężka do wyleczenia? byłem już na kilku spotkaniach z psychologiem ale to nie pomogło. pytam bo czuję że to nie idzie w dobrym kierunku a bliskim nie mam odwagi powiedzieć że jest już na tyle źle.

Witam,
proszę o wątpliwościach co do postępów terapii porozmawiać z terapeutą. Pisze Pan, że kilka spotkań nie pomogło. Jednak depresja, która trwa, jak Pan pisze od dawna, wymaga także długiej terapii. Wszelkie tematy związane z leczeniem warto konsultować z terapeuta prowadzącym, są to dla niego ważne informacje. Jeżeli po pewnym czasie nadal nie będzie Pan odczuwał poprawy, może warto zastanowić się wspólnie z terapeutą nad zmianą terapii.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl/
https://www.facebook.com/sensisterapia

Dzień dobry,

Depresji nie wyleczy Pan podczas kilku spotkań z psychologiem. Proces leczenia jest zdecydowanie dłuższy.
Najlepiej jak porozmawia Pan o swoich oczekiwaniach, możliwościach leczeniach (psychoterapii, farmakoterapii) z psychologiem, z którym Pan ma kontakt.