Pytanie odnośnie pieszczot a ryzyko zajścia w ciążę

Witam,
mam poważne pytanie, gdyż oboje z partnerką boimy się o zajście w ciąże. Otóż pieściłem swoją partnerkę członkiem po łechtaczce i dostałem małego wytrysku, gdy tylko poczułem, że dochodzę, od razu się odsunąłem, jednakże niewielka ilość nasienia została na łechtaczce partnerki, która natychmiast poszła to zmyć wodą.

Czy jest możliwość, że jakaś część nasienia dostała się do pochwy? Czy ryzyko ciąży jest duże? Dodam, że partnerka w tamtym momencie była bardzo "mokra", śluz był dosłownie wszędzie, a z tego co mi wiadomo, sprzyja poruszaniu się plemników.
Z niecierpliwością i obawami czekam na odpowiedź, z góry dziękuje, i pozdrawiam.

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!
Podczas stosunku bez zabezpieczenia w okresie płodnym zawsze należy mieć na uwadze ryzyko zajścia w ciążę. Niestety, ale w tej sytuacji istnieje ryzyko, że dojdzie do zapłodnienia. Nie jest ono duże, aczkolwiek istnieje. Jedyne co mogę zaproponować to wykonanie testu ciążowego płytkowego z moczu w 10 dobie po stosunku. Wynik negatywny praktycznie wykluczy zajście w ciążę. Proszę mieć na względzie to, że w związku z tym, że nigdy nie ma pewności (chyba, że sprawdzono to w usg), że kobieta ma aktualnie dni płodne lub niepłodne, dlatego zawsze! istnieje ryzyko zajścia w ciążę.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.