Pytanie odnośnie terapii dotyczącej problemu związku partnerskiego

witam, mam pytanie odnośnie terapii ,dotyczący problemu związku partnerskiego kobieta-mężczyzna. Trwa 5 lat bez dzieci.Czy terapia powinna odbyc się oddzielnie i kazde z innym psychologiem, czy oddzielnie ale z tym samym psychologiem ,czy wspólnie razem u jednego terapeuty.Z góry dziekuje za odpowiedz.

Mgr Dorota Majlich

Wybór terapii zależy od tego co jest problemem w związku i czy rzeczywiście jesteście Państwo gotowi o tym mówić będąc razem. Czasami podczas terapii związku można podjąć decyzję o psychoterapii indywidualnej ale wówczas każda z osób ma innego terapeutę.Ma to związek z zasadą neutralności terapeuty, która przy indywidualnej pracy z każdym z partnerów nie jest możliwa.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Jeżeli myśli Pani o psychoterapii pary/małżeńskiej/ to wspólnie Pani z partnerem uczestniczy w sesji, która prowadzona jest przez 1 lub 2 psychoterapeutów.
Może tak się zdarzyć, że taki psychoterapeuta zaleci również psychoterapię indywidualną któremuś z partnerów lub obojgu. I taka już terapię indywidualną realizuje się u innego psychoterapeuty. Podobnie, oboje partnerzy nie mogą leczyć się indywidualnie u tej samej osoby.