Radiculalgia L/S Protrusio n.p L5/S1
Mam pytanie byłam u neurologa z powodów bólow ledzwiowych.Lekarz gdy obejrzał moja tomografie komputerowa kregosłupa mowił ze potrzebne jest operacja kregosłupa gdy nie pomoże rehabilitacja i diagnoze postawił po łącinie i nie wiele rozmumiem z tego bo stwierdził: 1.Radiculalgia L/S Protrusio n.p L5/S1 Czy mógł by pan/i doktor przetłumaczyc co to znaczy

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon