Rak brodawkowy tarczycy

Trzy tygodnie temu biobsja wykazała raka brodawkowego tarczycy,mam już ustalony termin operacji w szpitalu onkologicznym będzie bardzo szybko,ale moje pytanie dotyczy podania jodu aktywnego kiedy sie go podaje w jakiej formie i czy prawda że po podaniu tego jodu nie mogę przebywać z dziećmi a z takowymi mieszkam czy podawany jest ambulatoryjnie,czy w tym czasie muszę być w szpitalu i jaki to jest okres,dziękuje za szybką odpowiedż

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jod radioaktywny podaje się po operacji wycięcia zmiany aby zniszczyć ewentualne komórki tarczycowo-nowotworowe w innych niż loża guza miejscach. Rzeczywiście przez pewien czas warto unikać kontaktu z dziećmi po takiej procedurze.