Rak pęcherza moczowego a nacieki

witam moja mama cierpi na raka pecherza moczowego z naciekami ostatnio na wizycie zaprzestano leczenia bez podania przyczyny czy to już jest w takim stadium że nie da się tego wyleczyć ile mojej mamie mogło zostać życia?mama leży nie chodzi nie przyjmuje pokarmów mało pije ma nefrostomie od wczoraj pojawił się krwiomocz

Rafał Stando

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pana pytanie znając tak mało szczegółów na temat pacjenta oraz samej choroby. Leczenie na pewno nie zostało przerwane bez powodu. Rozumiem, że chodziło o chemioterapię. W takim przypadku albo pacjent otrzymał wszystkie zaplanowane kursy, bądź też zaniechanie dalszego leczenia wynika z progresji choroby (dalszego jej rozwoju, mimo podawanych leków) albo też ze złej tolerancji tegoż przez pacjenta. Przyczyną przerwy może być wreszcie zły stan ogólny chorego, w przypadku którego samo leczenie może wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku. Opierając się na skąpym opisie mogę stwierdzić jedynie, że sytuacja wydaje się być bardzo poważna.