Rak piersi a związek z leczeniem tarczycy

Czy wynik HEN2 ++ po usunięciu guza piersi (bez uwzględnienia metody FISH- oczekujemy na potwierdzenie diagnozy tą metodą) może mieć związek z leczoną tarczycą i zażywaniem leku Thyrozol- od 9 miesięcy? bardzo denerwujemy się oczekiwaniem na wyniki badań, chcemy tylko wiedzieć czy istnieje prawdopodobieństwo i czy może to mieć wpływ na wynik dodatni HEN, czy jest to niezależne. dziękuję... aha pacjentka 51 lat T1NoMo II stopień złośliwości...jakie są rokowania, szanse...

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Czy przypadkiem nie chodziło o HER -2 a nie HEN. Jeżeli tak to rak piersi, który charakteryzuje się występowaniem genu HER2 zazwyczaj gorzej rokuje. Jednak jego oznaczenie stwarza możliwość zastosowania odpowiedniego leczenia. Szczególne zainteresowanie receptorem HER2 związane jest obecnie z możliwością zastosowania specyficznego leczenia skierowanego przeciwko białkom tego receptora.