Rak piersi, guzki na tarczycy

Moja ciocia ma raka piersi, cztery lata temu usunięto jej piersi, chodzi na onkologię. Dzisiaj dowiedziałam się, że ma guzki na tarczycy z obu stron i powiększony węzeł chłonny, wynik USG tarczycy, ma 40 lat. Czy to nawrót choroby? Czy ciocia ma szansę na całkowite wyleczenie z choroby raka piersi, czy to są przerzuty. Jak się leczy guzki na tarczycy? Jeszcze jedno pytanie, jeżeli chodzi o USG piersi, to proszę o informację na temat skrótu BIRADS US 4.

KOBIETA ponad rok temu

Co do raka piersi, wszystko zależy od stadium w jakim został wykryty. Wczesne stadia dają szansę na całkowite wyleczenie. Późne stadia, niestety nie. Natomiast zawsze operacja połączona z chemioterapią i radioterapią może dać jeszcze wiele lat życia o całkiem niezłej jakości. Dlatego byłbym dobrej myśli.

BIRADS to system oceny onkologicznej zmian w piersi. US oznacza USG bowiem zwykle BIRADS używa się przy mammografii, a 4 to zmana podejrzana o złośliwość, wymagająca biopsji.