Rak prostaty z przerzutami do narządów a wybór leku na raka hormonoopornego

Rak prostaty z przerzutami do narządów (nie znam szczegółów). Scyntygrafia czysta. Moje pytanie, czy lek Enzalutamid, jest już dopuszczony do leczenia w Polsce i czy jest refinansowany. Z wielu źródeł (w tym urologicznych) wiem, że jest dziś najlepszy. Ale żadne źródło nie mówi o stosowaniu, a wyłącznie o badaniach klinicznych. Czy są inne "dobre" leki na hormonoopornego raka (2-3 lat odporności)? Abirateron, ponoć jest słabszy od ww., ale ponoć refundowany - to prawda? Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Artur Jeliński Urolog

Ten lek ole wiem jest wtrakcie badan klinicznych kosz jednej kuracji ok 18 tys zlotych ,jseli juz to bedzie dostepny w odzialuch szpitalych ,urollub okologicznych