Rak szyjki macicy a wynik RDW

choruje na raka szyjki macicy wyczytalam ze wynikRDWmam 15/6% czy to znaczy ze mam przerzuty bo jest powyzej normy lekarz powiedzial ze wyniki dobreprosze o szybka odpowiedz dzieuje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. RDW to parametr określający rozpiętość rozkładu objętości erytrocytów pod względem budowy. Jeżeli pozostałe parametry morfologii są w normie nie ma powodów do obaw. Nie jest to także oznaka obecności przerzutów.