Rana po oparzeniu gorącym olejem u 8-latka

Witam mam synka 8letniego ktory poparztl sie goracym olejem rana nie byla duza ale pojechalismy do szpitala i jest na oddziale po kilku dniach rana zrobila sie wieksza i wkolo czerwona lekarz chce zrobic przeszczep ja boje sie ze to jest zle lecznie co mam robic czy przeniesc syna do innego szpitala, prosze o pomoc nie mam pojecia co robic strasznie sie boje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę pozostawić Syna w tym ośrodku. Postępowanie jakie wdrożono było słuszne.

Aleksander Ropielewski

Oparzenia powierzchni dłoniowej i podeszwowej stóp wymagają konieczności hospitalizacji. Ponieważ nie mogę zweryfikować stopnia oparzenia nie wiem czy postępowanie lekarza jest prawidłowe. Podejrzewam jednak, że tak ponieważ ew. blizny i przykurcze ręki po oparzeniu mogą stać się powodem niepełnosprawności. Ponadto lekarz nie może narażać pacjenta na niepotrzebną operacje, pod groźbą kary.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski