Ranigast Max a ciąża

Witam mam pytanie jestem w 27 tygodniu ciazy i mam okropna zgaga niestrawność i zaparcia przez co powodowane są wymioty. Oprócz tego mam kamica zolciowa. Kamień 2 cm. Proszę mi powiedzieć co jest bezpieczne w ciazy żeby nie zaszkodzić dziecku a żeby pomogło. Stosuje ranigast max 1 tabl codzień bo inaczej.się nie da. Czy to jest bezpieczne

Szanowna Pani, nie ma leku bezpiecznego w 100%, szczególnie w ciąży, przyjmowanie ranigastu nie powinno być przeciwwskazane ale warto omówić to z ginekologiem

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym konsultacje u specjalisty gastroenterologa w celu dopasowania terapii [być może zamiana ranigastu na IPP]. Pozdrawiam.