Ranki na twarzy w wyniku stosowania kosmetyku do cery trądzikowej

Dzień dobry, Mam cere trądzikową i od 2 dni zmagam sie z pewnym problemem. Otóż podczas przemywania twarzy kosmetykiem (do cery tradzikowej) zrobiły mi się rany. Wygląda to tak jakby naskorek został zdarty. W tych miejscach występuje żółta substancja (sącz czy coś w tym stylu). Rany takie mam na brodzie i policzku. Jak powinienem to leczyć, smakować kremem/mascia? Ile może trwać leczenie? Bardzo proszę o pomoc :(

Witam
Za mało szczegółów.Jaka nazwa kosmetyku?
Jeśli sączy się,, żółta ciecz,, to może być nadkażenie bakteryjne uszkodzonej (przez kosmetyk?) skóry. Wskazana wizyta.Można spróbować maść antybiotykową (np.Tribiotic)
pozdrawiam