Rany na penisie i worku mosznowym - co mi jest?

Witam! Jestem w rozpaczy. Podczas grypy przyjmowałem bardzo mocny antybiotyk. Już pierwszego dnia przyjmowania, mój członek i worek mosznowy strasznie zaczął mnie swędzieć. Następnego dnia skóra na worku mosznowym zaczęła pękać i pojawiła się rana. Cała skóra się zaczerwieniła i teraz strasznie piecze, utrudnia mi to pracę, a nawet zwykłe chodzenie. Zacząłem smarować to kremem przeciwgrzybiczym, lecz nie daje to żadnego efektu. Dzisiaj zauważyłem pęknięcie na czubku penisa, z którego wydziela się coś przypominającego ropę. Srasznie piecze! Mieszkam na wsi i nie mam bezpośredniego dostępu do żadnego specjalisty. Bardzo proszę o pomoc, nie wiem, co robić!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Rozumiem, że mieszka Pan na wsi i kontakt ze specjalistą jest utrudniony, jednak potrzebuje Pan pomocy lekarza... Nie musi to być specjalista, w takiej sytuacji powinien poradzić sobie dobry lekarz rodzinny (pierwszego kontaktu), internista, chirurg na ostrym dyżurze... Opisane przez Pana dolegliwości i ich okoliczności (antybiotyk), wskazują na nasilona grzybicę, która wymaga prawdopodobnie leczenia doustnym lekiem przeciwgrzybiczym (na receptę).

Na przyszłość - podczas przyjmowania antybiotyku najlepiej jest zażywać leki osłonowe (probiotyki) lub spożywać dużo jogurtów, kefirów.

Pozdrawiam!