Rany na wargach spowodowane przez zamki aparatu ortodontycznego

Witam uprzejmie, mam kolejne pytanie do Ortodontów: Otóż, założyłam aparat tydzień temu. Miałam z nim sporo problemów tj. zbyt długie druciki (które już podcięła mi moja pani doktor), problem z łukiem podniebiennym (przyzwyczaiłam się do niego), ale teraz mam jeden, największy problem otóż strasznie obcierają mnie zamki od aparatu. Do krwi! Ludzie mi mówią, że przyzwyczaję się, ale do tego nie da się przyzwyczaić. Ciągle mi wargi krwawią, obcierają je, mam rany -kupuję non stop wosk. Co robić???

Witam.Prosze plukac eludrylem/wedlug instrukcji/i oklejac woskiem NIEROZPUSZCZALNYM-poprosic u lekarza,bo sie naje Pani tej chemii...Sa tez plastykowe elastyczne ochraniacze na zamki/na kazdy luk/.Pozdrawiam.