Rany po założeniu aparatu samoligaturującego

drodzy panstwo; mam zalozoy aparat samoligaturujacy ktory bardzo odstaje i rani mi gorna warge, nie domykam ust, wykonuje zawod tlumacza ten aparat jest wrecz nie do przyjecia w mojej pracy, ortodonta zapewnial ze usta domkne i nie poinformowal ùmnie o wielkosci tych zamkow, czy praktykuje sie zamiane zamkow np na szafirowe z ligaturami? jaki jest koszt? nie stac mnie na nowy aparat, czy moe jedynie zaplacic za zamki? jestem u kresu wytrzymalosci, blagam o pomoc.

Witam, sądząc po ilości pytań zamieszczonych przez Panią, rzeczywiście ma Pani problem z tym aparatem. Aparaty samoligaturujące mają rzeczywiście trochę wyższy profil i bardziej odstają od powierzchni zęba, większość zamków estetycznych też nie jest zbyt mała, z mojego doświadczenia
najbardziej przyjaznymi zamkami są zamki Clarity - 3M, są nie tylko zamkami o doskonałej estetyce, ale jednocześnie mają bardzo niski profil. To jest moje zdanie i proszę tego nie traktować jako reklamy, bo ja sama pracuję na wielu rożnych zamkach, rownież szafirowych, które uwielbiam. Proszę spokojnie porozmawiać z Pani lekarzem , na pewno wymieni zamki na te bardziej przyjazne, przecież skoro podjął się leczenia Pani, musicie Państwo ze sobą współpracować.