Rany powstałe wskutek ciągłego nacisku

Mama ma 67 lat, jest bardzo otyła, ma chore nogi (owrzodzenie), problemy z poruszaniem się. W ostatnim czasie majaczy, dużo śpi (praktycznie cały czas), ma intensywne sny (nienaturalnie) i podejrzenie nacisku na nerw. Na lewym przedramieniu ma ranki powstałe wskutek opierania się ciągłego. Ranki są wgłębieniami, 2-3 dni były posmarowane alantanem, zakryte opatrunkiem. Dzisiaj rano ponad łokciem wystąpiła gorący rumień,wygląda jak poparzenie. Czy to znak,że doszło do zakażenia? Wygląda na siniak

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. Prawdopodobnie konieczna będzie interwencja lekarza.