Reakcja alergiczna na ukąszenie kleszcza

Cześć, mam 14 lat. Dzisiaj zauważyłem małą kropkę obok członka. Widać było, że jest odstająca, więc uznałem to za kleszcza i wyjąłem pęsetą (kręcąc w lewo, przeciwnie do kierunku wskazówek zegara). Przed i po wyciągnięciu na miejscu ugryzienia widać było zaczerwienioną górkę, trochę jak pryszcz. Byłem parę razy gryziony przez kleszcze, ale na rękach i nogach i nigdy nie miałem takiego śladu, wyjmowałem, dezynfekowałem i tyle. Czy to mogą być objawy zarażenia się? Dodam, że w miejscu, gdzie był kleszcz została malutka czarna kropeczka (znacznie mniejsza niż kleszcz), która może być jego resztką. Próbowałem to wycisnąć, wyleciała odrobina krwi i teraz tego już nie widzę. Jako, że to jest w niezbyt ciekawym miejscu, nie chcę iść do lekarza, jeśli to jest zwykła reakcja ciała na insekta.

Dzięki za pomoc.

MĘŻCZYZNA, 14 LAT ponad rok temu

Diagnozowanie Helicobacter Pylori

Helicobacter Pylori to bakteria, która można zagnieździć się w przewodzie pokarmowym i wyrządzić niemałe szkody. Jak ją rozpoznać? Obejrzyj film i dowiedz się, jak można zdiagnozować obecność tej bakterii.

Lek. Łukasz Kowalski
70 poziom zaufania

Witam!

Jeżeli zmiana na skórze pojawia się zaraz po obecności kleszcza i przypomina bardziej grudkę, niż typowy rumień jest to zazwyczaj rekacja alergiczna bądź zapalnotoksyczna w związku z obecnością tego pasożyta.

Jeżeli jednak zmiana będzie się powiększać, dawać dodatkowe dolegliwości, nadkazi się - wymaga to konsultacji z lekarzem. Ponadto, jeżeli nie jest Pan pewny, iż do końca został usunięty kleszcz, to również warto zgłosić się do lekarza.

Serdecznie pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty