Reakcja organizmu na SSRI

Reakcja organizmu na SSRI - czy i dlaczego leki z tej grupy (konkretnie mam na myśli fluwoksaminę) powinny działać na korzyść, a pierwsze 10-14 dni brania to silne pogorszenie stanu lękowego, jadłowstręt, płaczliwość i pół ulotki objawów niepożądanych? Tak właśnie się czuję, biorę 4 dni, od dwóch jest gorzej, lekarz nic nie wspominał... Proszę o wyjaśnienie kwestii nasilenia objawów - bardzo dziękuję

Na ogół pacjent przyjmujący początkowe (niewielkie!) dawki SSRI czuje się tak jakby w ogóle nie brał leku. W nielicznych przypadkach pojawiają się niezbyt nasilone objawy uboczne, które szybko mijają.
Nie wiem jaką dawkę zalecił Pani lekarz. Zwykle zaczynamy od 1/2 tabletki w przypadku większości SSRI. Fluvokksamina nie powinna być przyjmowana na początku w dawce większej niż 50 mg.
Jeżeli objawy uboczne utrzymują się i są dokuczliwe konieczna jest zmiana leku. Może być inny lek z tej grupy. Zła tolerancja jednego nie oznacza, że będzie to dotyczyło wszystkich SSRI.

Witam serdecznie,

jestem zdecydowanym przeciwnikiem leczenia stanów lękowych farmakologicznie.
W mojej praktyce psychoterapeutycznej osiągam bardzo dobre rezultaty przy pomocy
metody psychoterapeutyczny i hipnoterapeutycznych. Trw to co prawda dłużej ale
nie ma skutków ubocznych i nie uzależnia.
Teraz jednak jest już Pani pod opieką psychiatry, więc pewnie będzie Pani dalej brała
leki. Powinna Pani więc pójść do lekarza opowioedzieć mu o tych skutkach ubocznych
i postarać się nakłonić go do odstawienia leku. To dopiero cztery dni więc nie powinno
być z tym wielkiego problemu. Proszę pamiętać, że to tylko moja rada oparta na bardzo niepełnej ilości informacji zawartych w pytaniu
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
Pozdrawiam