Ręczne a komputerowe liczenie płytek krwi

Witam, pytanie odnośnie liczenia płytek krwi. W normalnej morfologi od jakiegoś czasu mam poniżej norm między 120-140, 29.08-121 plt liczone komputerowo a 07.09 - 165 plt liczone ręcznie. Pierwszy raz miałam liczone ręcznie, którym wynikom wierzyć? Czy te liczone ręcznie mogą być bardziej prawdopodobne ??
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Zazwyczaj wynik badania ręcznego jest bardziej dokładny i obarczony mniejszym ryzykiem błędu.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście bardziej wiarygodnym wynikiem jest badanie przeprowadzone bezpośrednio przez diagnostę i ocena liczbowa pod mikroskopem.