Redukcja tkanki tłuszczowej z poszczególnych partii ciała

Witam serdecznie, Mam pytanie dotyczące odchudzania. W jakiej kolejnosci schodzi tluszcz z danych partii ciała? Mam 27 lat, 187cm wzrostu i ważę teraz 84 kg, a miałem 106 kg. Wg BMI mam prawidłową wagę, ale spory brzuch. Do jakiej wagi powinienem zejść? Aby zobaczyć mięśnie?

Witam serdecznie,

Tkanka tłuszczowa nie spala się miejscowo a z całego ciała mniej więcej równomiernie. U kobiet jako pierwsze mogą zmniejszyć się piersi, gdyż jest to głównie tłuszcz.
Kobiety mają największą tendencję do gromadzenia tkanki tłuszczowej w okolicach bioder, ud i brzucha. Dlatego gdy się odchudzamy wydaje nam się że w tych partiach tłuszcz schodzi najwolniej ponieważ jest go tam najwięcej. Brzuch jest najbardziej oporny i dość ciężko go wymodelować, szczególnie dolne partie. Tak jak Pani pisze w tym momencie waga jest prawidłowa i nie radziłabym dalszego odchudzania a wyrzeźbienie ciała za pomocą ćwiczeń. Dzięki aktywności fizycznej wzmocni Pani mięśnie brzucha i wysmukli ciało. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu, po ponad 30 min (po pół godzinnym wysiłku zaczyna się spalanie tkanki tłuszczowej. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe. Przy ćwiczeniach powinna być również zachowana odpowiednia dieta. Jedynie pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana dieta połączona z aktywnością fizyczną zagwarantuje Pani wymarzoną sylwetkę

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk dietetyk

Niestety to z jakiej partii zejdzie tłuszcz najpierw podczas odchudzania, nie jest wpisane z żadne schematy. To proces bardzo indywidualny i nie ma na to reguły. Zazwyczaj brzuch i uda są partiami,ciała,które wymagają najwięcej pracy, by uzyskały dobry wygląd. Nie jest to kwestią 2,3 miesięczny (nawet jeśli waga jest w normie). To kwestia odpowiednie dobranej, diety, regularności posiłków i aktywności fizycznej rozłożonej w długim czasie. Dlatego warto ćwiczyć codziennie po 30 minut, stosując odpowiednie ćwiczenia, które będą stymulowały budowę mięśnia np. w partiach brzusznych. Pozdrawiam.