Refluks gardłowo-przełykowy a kaszel

Witam, mam pytanie do gastrologa dlaczego przy refluksie gardlowo przelykowym dochodzi do kaszlu, swistow wydechowych I ciaglego chrzakania I suchosci w gardle

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

jest to spowodowane drażnieniem krtani przez treść żołądkową.

Pozdrawiam.

Małgorzata Panek

Kwaśna treść z żołądka cofając się do gardła drażni śluzówkę krtani i tchawicy powodując odruch kaszlowy.
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam