Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Refluks i ulewanie u 5-miesięcznego synka

Witam, u mojego 5 miesięcznego synka ponad miesiąc temu stwierdzono refluks żołądka. Początkowo bardzo mu się ulewało, natomiast kiedy zaczęliśmi dodawać zagęszczacz do pokarmu ulewania niemal nie występują. Od jakiegoś czasu dziecko krztusi się, kaszle, kicha, odbija mu się nawet po 3 godzinach od jedzenia i słychać jakby miał katar. Objawy występują w różnych sytuacjach, nie tylko kiedy leży. Dziecko często trze nosek i oczka. Pediatra stwierdził, że nie jest to przeziębienie. Proszę o pomoc.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Nosidełko Mei-Tai - wiązanie na brzuchu

Umiejętnie zawiązana chusta to świetny sposób na noszenie niemowlaka. Wiele mam ceni sobie to rozwiązanie. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jak wiązać nosidełko mei-tai na brzuchu.

Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania

Dziecko należy obserwować, przede wszystkim czy przybiera prawidłowo na wadze, jeśli tak objawy powinny ustąpić wraz ze wzrostem dziecka. Jeśli objawy będą się nasilać, lub będą pojawiać się wymioty lub dziecko przestanie przybierać na wadze- należy bezzwłocznie skonsultować z lekarzem.

Do jej zainteresowań medycznych należy anestezjologia i intensywna terapia, radiologia, ginekologia, medycyna rodzinna, a także medycyna ratunkowa.
0
Milena Lubowicz
72 poziom zaufania

Jeżeli lekarz uznał, że nie ma oznak przeziębienia, to być może objawy te związane są z refluksem. Ważne jest żeby obserwować jak dziecko przybiera na wadze i czy się harmonijnie rozwija. Gdyby dołączyły się kolejne objawy proszę udać się do pediatry, który będzie mógł synka zbadać.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy