Refluks i ulewanie u 5-miesięcznego synka

Witam, u mojego 5 miesięcznego synka ponad miesiąc temu stwierdzono refluks żołądka. Początkowo bardzo mu się ulewało, natomiast kiedy zaczęliśmi dodawać zagęszczacz do pokarmu ulewania niemal nie występują. Od jakiegoś czasu dziecko krztusi się, kaszle, kicha, odbija mu się nawet po 3 godzinach od jedzenia i słychać jakby miał katar. Objawy występują w różnych sytuacjach, nie tylko kiedy leży. Dziecko często trze nosek i oczka. Pediatra stwierdził, że nie jest to przeziębienie. Proszę o pomoc.

Magdalena StusiĹska

Dziecko należy obserwować, przede wszystkim czy przybiera prawidłowo na wadze, jeśli tak objawy powinny ustąpić wraz ze wzrostem dziecka. Jeśli objawy będą się nasilać, lub będą pojawiać się wymioty lub dziecko przestanie przybierać na wadze- należy bezzwłocznie skonsultować z lekarzem.

Milena Lubowicz

Jeżeli lekarz uznał, że nie ma oznak przeziębienia, to być może objawy te związane są z refluksem. Ważne jest żeby obserwować jak dziecko przybiera na wadze i czy się harmonijnie rozwija. Gdyby dołączyły się kolejne objawy proszę udać się do pediatry, który będzie mógł synka zbadać.
Pozdrawiam