Refluks żołądkowo-przełykowy a ciasta

Czy przy refluksie mozna jesc ciasto drożdżowe? Biszkoptowe ? Miod ? Lubię słodkości ale przy refluksie należy ich unikać dlatego szukam nieszkodliwych " zamienników" ;)

Małgorzata Panek

Przy refluksie należy przede wszystkim unikać pokarmów tłustych, pikantnych, kawy i alkoholu, gdyż powodują rozluźnienie zwieracza przełyku , co zwiększa zarzucanie i zgagę.
Ciasta nie są przeciwwskazane, ale należy zachować umiar, gdyż nie mają one wartości odżywczych, a jedynie kalorie w postaci cukrów i tłuszczy.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Miód, ciasta biszkoptowe, drożdżowe są dozwolone w umiarkowanych ilościach o ile nie zawierają kremów i czekolady. Przeciwwskazana jest czekolada w każdej postaci, np. cukierki czekoladowe, batony, torty czekoladowe. Proszę obserwować reakcję organizmu po spożyciu wymienionych w pytaniu produktów.

Pozdrawiam!
www.dietetykmedyczny.com