Regeneracja uszkodzonych nerwów stopy

Czy uszkodzone nerwy stopy od spodu mają szansę na regenerację?. Jak długo taki proces może potrwać i czy można go wspomagać? Po usunięciu mięsaka z podudzia nogi nad kostką wraz z częścią nerwów odczuwam bardzo silny ból rwąco-rozrywający, ale stopy, a nie części usuniętej. Rana pooperacyjna się dobrze goi. Obrzęk stopy jest minimalny, ale ból nie do wytrzymania. Przeciwbólowe leki nie skutkują. Ból uśmierza jedynie na chwilę zimny kompres. Jak można sobie pomóc z bólem i czuciem stopy?
ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Ważne czy nerw jest uszkodzony funkcyjnie [bez uszkodzenia struktury], czy został przerwany bez uszkodzenia osłonki mielinowej. W tych dwóch przypadkach jest możliwość samoistnej regeneracji ale trwa to dość długo, zwykle do kilkunastu/kilkudziesięciu miesięcy]. Jeżeli doszło do całkowitego zerwanie/uszkodzenia to tylko zabieg operacyjny może pomoc. Warto udać się do ortopedy by ten mógł przeprowadzić bezpośrednie badanie i ewentualnie zastosował odpowiednie leki p/bólowe

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty