Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Regres w Zespole Aspergera

Pracuję w przedszkolu integracyjnym w grupie 3-latków. Jest chłopiec, który nie ma postawionej diagnozy, jednak objawy wskazują na ZA. Od dwóch miesięcy nastąpił u niego szybki rozwój mowy, zaczął mówić najpierw pojedyncze słowa (bardzo niewyraźnie, ich znaczenia trzeba się domyślać, ale nie jest to takie trudne), po 2-3 miesiącach zaczął mówić krótkie zdania. Właściwie w tym samym czasie zaczął moczyć majtki, mimo że wcześniej mu się to nie zdarzało -załatwiał się w toalecie. Co to znaczy? Czy rozwój mowy spowodował regres? Proszę o odpowiedż.

Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Szanowna Pani,

przyczyn ponownego moczenia się w rozwoju dziecka może być wiele. Na podstawie przekazanych informacji trudno jest określić, czy i w jakim stopniu jest to związane z szybkim rozwojem mowy Pani podopiecznego. Wskazana byłaby konsultacja z lekarzem pediatrą oraz z psychologiem. Z Pani listu wynika, że już wcześniej u chłopca obserwowane były niepokojące objawy w rozwoju (podejrzenie Zespołu Aspergera). Ważne jest zatem, by także ze względu na te problemy rodzice zgłosili się z chłopcem na konsultację do lekarza psychiatry.

Pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Bydgoszczy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy