Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Regularne anginy ropne, zapalenia zatok i grypy a niski poziom żelaza i anemia

Mam pytanie od 2009 roku regularnie choruję na anginę ropną (do momentu wycięcia migdałków czyli do maja 2012r.), zapalenie płuc(w 2009 i 2010), zapalenie zatok(po dwa razy w roku 2012, 2013 i 2014 ) grypy. Obec. od miesiąca mam zapalenie gardła, w chwili obecnej nastąpił punkt kulminacyjny i mam objawy grypy, leczę się trzecim rodzajem antybiotyku i nic. Co więcej mimo to że zażywam antybiotyk mam gorączkę powyżej 37st. C. Od dziecka mam mało żelaza we krwi i anemię. Co mi jest? Proszę o pomoc?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Bartosz Małek
70 poziom zaufania

Szanowna Pani,
Jeśli choruje Pani faktycznie na grypę to antybiotyki w Pani przypadku nie pomogą - infekcja wirusowa po pewnym czasie sama przechodzi. Jeśli chodzi o problemy z nawracającymi zakażeniami - sugeruję konsultację u lekarza internisty lub immunologa klinicznego, który przeprowadzi diagnostykę w kierunku zaburzeń odporności (oczywiście po wyleczeniu aktualnej infekcji).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy