Regularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych a brak okresu

Mam pytanie: Przyjmuję regularnie tabletki antykoncepcyjne Lesiplus, wzięłam już przed ostatnią tabletkę plabeco i nadal nie dostałam okresu. Zabezpieczam się tylko biorąc te tabletki. Czy jest prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży? Dodam, iż ponad tydzień temu wróciłam z zagranicy ( nie wiem czy to ma jakiś wpływ na mój organizm).

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. Nie ma powodów do obaw o zmniejszenie ochrony antykoncepcyjnej czy ciążę.