Regularne spożywanie alkoholu przez małżonka

WITAM SERDECZNIE MAM TAKI PROBLEM MÓJ MĄŻ TWIERDZI ŻE CODZIENNE WYPICIA 1-2 PIW TO NORMALNE A JAK PRZYCHODZI WEEKEND TO PIJE W WIĘKSZYCH ILOŚCIACH MI SIĘ WYDAJE ŻE TO PROBLEM A MOŻE JESTEM W BŁEDZIE PROSZĘ O RAD Ę I ODPOWIEDZ

Dzień dobry,

Ma Pani rację - nie jest normalne spożywanie takiej ilości alkoholu.
Może Pani SAMA skorzystać z konsultacji w Poradni Leczenia Uzależnień, gdzie oferowana jest pomoc bliskim osobie uzależnionej.

Dzień dobry!

Nie jest możliwe zdiagnozowanie uzależnienia od alkoholu, bez osobistego kontaktu i zebranie większej ilości informacji. Oprócz ilości i częstotliwości wypijanego alkoholu, równie istotna jest motywacja do picia, emocje związane z alkoholem, rzeczywista kontrola i świadomość swojego picia itp.
Zdecydowanie jest ilość i częstotliwość wypijanego przez męża alkoholu jest duża i ryzykowna, istnieje duże ryzyko uzależnienia, a także innych negatywnych konsekwencji zdrowotnych nadużywania alkoholu.
Mąż powinien zgłosić się np. do Ośrodka Terapii Uzależnień.

Pozdrawiam!