Regularne stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a ciąża

Witam. Przez pierwszy tydzień brałam regularnie tabletki antykoncepcyjne, w poniedziałek (ostatni dzień pierwszego tygodnia ) zapomnialam zażyć tabletkę antykoncepcyjną, we wtorek (pierwszy dzień tygodnia 2) wzielam 2 tabletki naraz, i kontynuuje ich branie, nie uprawiam sexu z partnerem bo przeczytałam na internecie że powinnam dać tydzień przerwy, nie wiem czy zrobiłam wszystko dobrze, proszę o pomoc.

Milena Lubowicz

Z opisu wynika, że zrobiła Pani wszystko właściwie, zgodnie z zaleceniami producenta.
Pozdrawiam

Witam. Postąpiła Pani prawidłowo. Po tygodniu regularnego stosowania tabletek powróci pełna ochrona antykoncepcyjna.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli postąpiła Pani tak jak opisała powyżej to zachowała się Pani właściwie i nie ma ryzyka zajścia w ciążę.