Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 8 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Regularne stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a wymioty

Witam , miałam teraz 7 dniową przerwę w braniu tabletek antykoncepcyjnych. Wziełam 1 tabletkę po 7 dniowej przerwie o godzinie 9:30 lecz godzinę później zwymiotowałam. Nie wziełam drugiej tabletki z tak zwanego zapasowego opakowania gdyż nie posiadałam. Kolejnego dnia wziełam, kolejną tablkętkę o jednakowej porze czyli kontynuowałam zarzywanie tabletek. Omijając fakty wymiotów. Co teraz?. zaznaczam fakt że tabletki biorę regularnie przez 5 miesięcy.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Istnieje szansa na zmniejszenie ochrony antykoncepcyjnej. Proszę nie wykonywać przerwy pomiędzy tym a kolejnym opakowanie. W takiej sytuacji zawsze można przyjąć tabletkę z danego blistra ( traktując go jako awaryjny) powoduje to tylko skrócenie cyklu o jeden dzień i nie wpływa to na skuteczność antykoncepcji.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy