Rehabilitacja 18-latka po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej

syn jest po urazie glowy obrzeg i krwiaki2 tygodnie byl w spiaczce farmakologicznej syn jest wybudzony przytomny bez swiadomosci nie nawiazuje kontaktu GCS 6 pkt..karmiony jest przez sade i ma tracheotomie. lekarze rozkladaje rece i chca go wypisac do domu , prosze mi podpowiedziec gdzie wybudzaja ze spiaczki na jaka rechabilitacje go skierowac gdzie sziukac pomocy? syn ma 18 lat
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Synowi konieczna jest teraz odpowiednie rehabilitacja. Lekarz prowadzący musi Pani udzielić wszystkich niezbędnych informacji. Na swoją rękę można skorzystać z pomocy rehabilitanta.

W Toruniu jest ośrodek dla osób będących w śpiączce (Fundacja Światło). Na stronie fundacji znajdują się wszelkie niezbędne informację i krok po kroku jak działać. Na dzień dzisiejszy najważniejsze to zorganizować synowi codzienną rehabilitację (głównie ćwiczenia bierne) i odpowiednią pielęgnację (częsta zmiana pozycji celem uniknięcia odleżyn).