Rehabilitacja cieśni nadgarstka

W lipcu miałam zabieg usunięcia cieśni nadgarstka obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim, ręka jest często zimna i przechodzą przez nią nieprzyjemne prądy obecnie dostałam skierowanie na rehabilitację mam nadzieje że to pomoże . Proszę mi powiedzieć jak długo dochodzi się do pełnej sprawności i jak długo mogę mogę być na zwolnieniu (pracuję w fabryce jako pracownik produkcji)
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oto kilka szybkich i prostych ćwiczeń, aby odciążyć kanał nadgarstka:
Stań przy ścianie i zacznij ją od siebie z całych sił odpychać, przy czym ramiona mają być wyciągnięte do przodu, a dłonie wraz z rozprostowanymi palcami przyłożone na płasko do ściany i zarazem równolegle do przedramion. Mocno pchaj ścianę, po czym rozluźnij nadgarstki. Powtórz ćwiczenie kilka razy.
Opuść dłonie do dołu w przegubach (jakby w geście załamania) i trzymaj przez parę chwil w tej pozycji; rozluźniony nadgarstek na pewno da ci odczuć wyraźną ulgę.
Naprzemiennie rozszerzaj tak mocno jak tylko możesz palce rąk, a następnie ściskaj w pięść.
Wyciągnij ramię przed siebie i spróbuj odgiąć dłoń ku górze, następnie przy pomocy jednej z dłoni odginaj delikatnie i powoli poszczególne palce drugiej ręki, po czym rozluźnij ją opuszczając ku dołowi.