Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rehabilitacja po wstawieniu endoprotezy

Mam 60 lat wyznaczony termin wstawienia endoprotezy czekam 3 lata październik 2015 Jestem amatorem biegania ,mimo zakazu biegam brak ból czy mogę przesunąć termin wstawienia na później, utykam na lewą nogę dużo rehabilitacji oraz zabiegów. Ból oraz utykanie następuje jedynie po wysiłku i długiej jeździe rowerem po złym terenie Trzy będę mógł biegać jeździć rowerem po zabiegu wstawienia endoprotezy , bez uprawnia sportu nie widzę siebie
MĘŻCZYZNA, 60 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Bartosz Małek
70 poziom zaufania

Szanowny Panie,
Zmiany zwyrodnieniowe w stawie niekoniecznie mogą ulec regresji i Pana stan może się pogarszać. Czas oczekiwania na operację jest bardzo długi i proponuję dowiedzieć się w Pana szpitalu, na kiedy w tej chwili można zapisać się na operację. Decyzję powinien Pan podjąć sam, a wcześniej skonsultować się w tej sprawie z lekarzem prowadzącym. Dodam, że po zabiegu powrót do normalnej aktywności fizycznej jest wątpliwy i głównie zależy od czasu poświęconego na rehabilitację i predyspozycji indywidualnych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy