Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

#dziejesienazywo: Jak wygląda rehabilitacja z egzoszkieletem?

Sesja rehabilitacyjna z wykorzystaniem egzoszkieletu trwa zazwyczaj godzinę. Sama obsługa jest dość prosta, ponieważ egzoszkielet działa intuicyjnie. O rehabilitacji z użyciem ezgoszkieletu opowiada Cezary Kaaroud.

Lek. Bartosz Małek
70 poziom zaufania

Szanowna Pani,
Zakres rehabilitacji powinien być określony przez neurologa lub lekarza rehabilitacji - na pewno wskazane są ćwiczenia usprawniające.

0

Wszystko zależy od obecnego stanu pacjenta. W przypadku rozrusznika z uwzględnieniem zasad rehabilitacji kardiologicznej - z monitorowaniem parametrów serca, a w przypadku rehabilitacji kardiologicznej proponuję usprawnianie metodami PNF i NDT Bobath. Oczywiście oba te modele można połączyć, a decyzja powinna należeć do lekarza prowadzacego.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0

Do wcześniejszej wypowiedzi wkradł się błąd -

Wszystko zależy od obecnego stanu pacjenta. W przypadku rozrusznika z uwzględnieniem zasad rehabilitacji kardiologicznej - z monitorowaniem parametrów serca, a w przypadku rehabilitacji neurologicznej proponuję usprawnianie metodami PNF i NDT Bobath. Oczywiście oba te modele można połączyć, a decyzja powinna należeć do lekarza prowadzacego.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy