Rehabilitacja po założeniu stentu

dzien dobry.Jestem po zatorze w sercu (10/11)zostal zalozony stent.W czwartek tj14/11 wypisany do domu.Nie wiem jak wyglaada rehabilitacja i kiedy powinienem zaczac.(Jedni mòwiaa od razu inni mòwiaa zeby czekac.Spacer ok 1 godz dziennie nie wiem czy to wystarczy.Prosilbym o info co mam zrobic,.Pozdrawiam i dzieki Edward W. . tymczas przebywam w Danii.Lekarz nie pozwala mi podrozowac przez miesiac.Zwol.lek. 5tyg-wystarczy by do siebie dojsc po tym zabiegu?

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Czas powrotu do pełnej sprawności jest różny i zależy głównie od wydolności serca po zawale. W celu dobrania odpowiednich ćwiczeń i postępowania rehabilitacyjnego wymagana jest konsultacja u lekarza rehabilitacji lub kardiologa.