Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rekonwalescencja i rehabilitacja po operacji kręgosłupa

Witam, w październiku przeszłam operacje kręgosłupa z powodu kregozmyku, laminectomia i stabilizacja na 4 śrubach? Jak długo trwa zazwyczaj rekonwalescencja wraz z rehabilitacją po takim zabiegu. Mam zalecenie chodzić do granicy bólu, leżeć i nie siedzieć - siedzenie ok. pół godziny dziennie dopuszczalne, a wykorzystuje je podczas posiłków. Jak długo obowiązuje takie ograniczenie siedzenia, pracuję przy komputerze, kiedy będę mogła wrócić do pracy? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Jeśli nie doszło do powikłań typowo po laminektomii konieczne jest pozostanie w łóżku przez około 2-3 dni Po tym czasie wskazane jest stopniowe uruchamianie, osoba operowana zazwyczaj może powrócić do codziennych czynności w ciągu 6 tygodni. Szwy skórne usuwane są po 10-14 dniach od zabiegu. Jednak te zalecenia nie mówią nić o zastosowanych śrubach, które należy usunąć. Po kolejnym zabiegu, kończącym proces leczniczy także wymagane jest podobne postępowanie.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy