Rektosigmoidoskopia i polip odbytu

Rektosigmoidoskopia: obejrzano odbytnicę i esicę. w odl. ok.18-20cm od zwieracza odbytu na skręcie esicy obszar rozpulchnionej i przekrwionej śluzówki- prawdopod. miejsce odciętego polipa- pobrano wycinek do badania hist.-pat. w kanale odbytu guzki krwawnicze. Pozatym światło i śluzówka jelita bez zmian.Co może oznaczac rozpulchnienie i przekrwienie śluzówki?Czy może byc to naciek z polipa? CZy trzeba będzie usunąc częśc jelita? Jeśli tak to jaka jest najmniej inwazyjna forma (Mama ma 74 lata)
ponad rok temu

Co to jest szpiczak mnogi?

Początkowo bardzo łatwo pomylić go z przeziębieniem. Dopiero dokładniejsze badania pozwalają nam odkryć groźnego przeciwnika. Szpiczak mnogi, bo o nim mowa, to bardzo podstępna choroba.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Nie można stawiać rozpoznania a tym bardziej sugerować dalsze postępowanie ( w szczególności tak zaawansowane jak wycięcie jelita) dopóki nie mamy wyniku badania histopatologicznego. Rozpulchniona i przekrwiona błona śluzowa jelita może być wynikiem stanu zapalnego. W tym miejscu znajdował się polip. Jeżeli został on pobrany w całości to jest to ''klucz do sukcesu'' teraz należy poczekać na wynik badania kontrolnego. Dodatkowo w badaniu stwierdzono obecność guzków krwawniczych. Są to potocznie zwane hemoroidy. Warto doraźnie stosować preparaty zmniejszające dyskomfort z nimi związany.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty