Relacja z byłym chłopakiem i psychoterapia

Dzien Dobry. Mieszkalam z partnerem 5 miesiecy, razem bylismy 6 lat, za duzo naduzywal alkoholu postanowilam z nim zerwac bo ojciec jest alkoholikiem i nie chcialam drugi raz tego samego. Byly partner zapisal sie na aa, zmienil sie calkowicie, ale cos mnie blokuje zeby dac kolejna szanse, jak i cos mnie blokuje zeby calkowicie sie z nim rozstac, piszemy, spotykamy sie po przyjacielsku. Mam ciezko sytuacje zyciowa, nie mam wsparcia z strony rodzicow. Chodze na psychoterapie zwiazana z przeszlosci

Witam,
dobrze, że korzysta Pani ze wsparcia psychoterapeutycznego.
Warto omówić Pani wątpliwości podczas tych spotkań. Zastanowić się dlaczego, pomimo świadomości, że jest to trudna relacja, jednak rozważa Pani ponowne bycie razem. W jakimś stopniu nadal jest pani zaangażowana w tą relację, pomimo, że rozstaliście się Państwo, zaprząta ona Pani myśli, emocje. To są ważne kwestie, warte do przeanalizowania dlaczego tak jest, jakie znaczenie ma dla Pani taka forma relacji.

Pozdrawiam serdecznie i życze powodzenia,
Katarzyna Włoch
Zapraszam na
www.charakterownia.pl

Witam, może warto jeszcze poczekać z podjęciem wiążącej decyzji i kontynuować leczenie, póki nie poczuje pani pewności. Powodzenia