Relacje z chłopakiem a zdrada

Mam problem . Mam chłopaka nie jest między nami najlepiej ale nadal jesteśmy ze sobą on jest w dodatku młodszy o 2 lata. Spotkałam się z chłopakiem który również ma dziewczynę i też nie jest między nimi za dobrze . Fajnie mi się z nim spędza czas i wgl . I moje pytanie czy to jest zdrada i czy mam nadal być z chłopakiem którym się męczę ??

Zasadnicze pytanie jest takie dlaczego tkwi Pani w relacji, w której Pani się męczy? Co Pani daje ten związek Jakie potrzeby emocjonalne Pani ta relacja zaspakaja? Z jakiś powodów jest Pani nadal w takim związku, warto w sobie poszukać takich powodów. Może też watro skontaktować się z psychoterapeutą i wspólnie z nim poszukać odpowiedzi na postawione przez Panią (i może też przeze mnie) pytania.

Witam,

Pytanie podstawowe: dlaczego jest nadal Pani w relacji, w której czuje Pani, że się "męczy"? Przeciąganie związku a w trakcie poszukiwanie nowego , aby przeskoczyć z jednego do drugiego nie jest uczciwe, natomiast samo jednorazowe spotkanie się nie jest najczęściej uznawane przez pary za zdradę. Wszystko jednak i tu zależy od tego, jakie macie Państwo zasady w związku - jakie wypracowaliście. Jednak Dalsze spotykanie się w tajemnicy z inną osobą i tworzenie z nią coraz bliższej relacji, można rozpatrywać w kategoriach romansu, w tym początków zdrady.

Dzień dobry, z pani opisu wynika, że w obecnej relacji nie jest pani szczęśliwa i wchodzi pani w inną relację. Warto sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego jest pani w tym związku?, co można zrobić aby obecna relacja była bardziej satysfakcjonująca, czego pani obecnie brakuje? Jeżeli nadal będzie pani utrzymywać relację z drugim chłopakiem to wcześniej czy później doprowadzi to do kryzysu w związku. Pozdrawiam.