Resekcja korzenia zęba a przyjmowanie antybiotyku Augmentin

Witam, dziś mam zabieg resekcji korzenia zęba. Został mi przepisany antybiotyk Agumentin, który mam brać co 12 h, wolę zapytać się czy prawidłowo skoro na ulotce napisane jest,że zażywa się 3 x na dobę? proszę o informację.

W zależności od wskazań oraz dawki zalecenia co do przyjmowania antybiotyku mogą się różnić od tego co jest zapisane w ulotce leku. Najlepiej stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.

Lek. dent. Agata Duda

dawkowanie leku zaleca lekarz - to ruwnież jest na ulotce - więc proszę mu zaufać
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk