Resekcja wierzchołka korzenia jedynki

Witam mialam 2 Lata temu resekcje wierzchołka korzenia jedunki. Teraz mam to samo z zębem obok . I najprawdopodobniej czeka mnie druga resekcja . Czym jest to spowodowane ? Czy to znaczy ze poprzednio miejsce nad zębem było zle wyczyszczone ?

Resekcję przeprowadza się wtedy, gdy pomimo leczenia endodontycznego nie uzyskamy całkowitego wyleczenia tkanek okołowierzchołkowych i nadal w tej okolicy rozwija się proces zapalny lub w przypadku niedopełnienia kanału korzeniowego i braku możliwości takiej poprawy (np. obecność wkładu koronowo-korzeniowego). Prawdopodobnie tak się stało w Pani przypadku.