Rezonans kręgosłupa 57-latka
Opis rezonansu: - niewielkie kręgozmyki ku tyłowi na poziomach c4-c6 -osteofity na tylno-bocznych krawędz. trzonów kręgowych c3-c7 -centr. protruzja krążka c2-c3 z uciskiem worka oponowego -centr. protruzje krążków c5-c7 z uciskiem worka oponowego, przyleganiem do rdzenia kręg. na poziomie c6-c7 -znacznie zwężone zachyłki boczne na poziomach c5-c7 obustronnie oraz c4-c5 po stronie prawej -stenoza kanału kręg.wymiar strzałkowy 9,7mm (c5-c6) oraz 8,4mm (c6-c7) Serdecznie dziękuję za ocenę/opinię

MĘŻCZYZNA, 57 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na dość poważną w skutkach chorobę kręgosłupa o charakterze przeciążeniowym. Ucisk na struktury nerwowe może w rezultacie powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. W obecnej sytuacji warto skonsultować się z neurologiem, gdyż konieczna może okazać się operacja mająca na celu usunięcie zmian w obrębie krążków międzykręgowych.